Posty

Wyświetlanie postów z sierpień, 2017

Tor wrotkarski

Tor wrotkarski we Wrocławiu. Doczekaliśmy się prawdziwego toru którego żadne miasto by się nie powstydziło. Jest to pozostałość po niedawnych ogólnoświatowych zawodach The Word Games. Zawody odbyły się, było super. Sam byłem na kilku  rozgrywkach na torze i w jeździe tzw. miejskiej. Tor mieści się na Nowym Dworze, przy ulicy Domasławskiej, niedaleko Rogowskiej koło Biedronki :-) Przed torem jest świetny duży parking z równie gładkim asfaltem, więc bez problemu można na rolkach podjechać do auta w razie potrzeby. Mistrzostwa się zakończyły, medale zostały rozdane, zawodnicy się rozjechali, a nam pozostał piękny tor wrotkarski który w/g zapewnień P. Prezydenta miasta ma być za darmo ogólnodostępny dla każdego. Na razie faktycznie tor jest dostępny, jest ochrona i wszyscy są zadowoleni. Jedyna moja osobista uwaga to rowerzyści. Rozumiem, że rowerzyści również chcieliby sobie sprawdzić tor, ale uważam, że tras rowerowych we Wrocławiu jest ogrom, więc rowerzyści mają gdzie jeździć bez probl...

Aleja Piastów

Fajna długa droga lecz z wieloma przecięciami, więc trzeba trochę uważać.  Ścieżka jest dość szeroka z powodzeniem zmieszczą się rowerzyści i rolkarze, więc bez obaw można swobodnie sobie jeździć. Jeździłem na tej ścieżce kilka razy o różnych porach dnia. Natężenie ruchu określam jako umiarkowanie małe, oczywiście można kogoś spotkać, ale bez szaleństw, slalomu między ludźmi nie będzie. W połowie drogi jest nowy wiadukt nad rzeką Ślęzą, dobre miejsce na chwilę refleksji, krótki odpoczynek i jazdę z górki w stronę Racławickiej, na której ścieżka ciągnie się dalej aż do około Stolarskiej. Cała trasa ma ponad 2 km. Nie ma szaleństw, ale można pojeździć. Asfalt w pierwszej części na Alei Piastów dość dobry, natomiast dalej już tylko coraz lepiej. Na Racławickiej od pętli autobusowej czyli za mostem po prostu rewelacja. Można śmigać aż miło. Moja ocena 4/5 i na Racławickiej 5/5 Długość trasy ponad 2 km. [print_gllr id=303] W tym roku (2018) wybrałem się po raz pierwszy moją starą lecz ulubi...