Obwodnica Leśnicy
Tym razem wybrałem się na nową trasę, niedawno otwartą i jeszcze w całości nie ukończoną. Jest to obwodnica Leśnicy, która docelowo będzie łączyć się z trasą na lotnisko !. Tak, tak, dobrze napisałem. Nowa obwodnica Leśnicy będzie łączyć się z trasą na lotnisko i docelowo będzie mieć około 11 km. Obwodnica jest już otwarta na odcinku od Leśnicy do ronda (przy ul. Piołunowej). I brakuje zaledwie (na moje oko) około 200-300 metrów aby ścieżka połączyła się z końcówką nowego odcinka na końcu trasy Lotnisko - w okolicy Alei Stabłowickiej. Jak tylko to połączenie nastąpi, tych dwóch tras to poinformuję i zmierzę całość.. ale będzie wypas. A wracając do aktualnej obwodnicy, to trasa jest świetna, piękna okolica, przyjemnie i stosunkowo mały ruch samochodów. Byłem na tym odcinku już 2 razy i występuje niestety dość intensywny wiatr zachodni. Jadąc do Leśnicy jest pod wiatr, ale za to w drodze powrotnej rolki suną same :-) Jak się dobrze rozpędzimy to i z 500 metrów można przejechać nie ruszaj...