Obwodnica Leśnicy i trasa na lotnisko

Do połączenia obu odcinków już niewiele pozostało. Na upartego to tylko 20-25 metrów, ale już da się przejechać. Po połączeniu obu tras - Obwodnica Leśnicy i Trasa na Lotnisko - będzie można przejechać w jedną stronę ponad 12 km !.

[print_gllr id=750]

Począwszy od ronda W. Pileckiego przy Factory śmigamy Graniczną aż do końca do ronda przy lotnisku a później w prawo na Brzezińskiego. Dalej prosto aż do wiaduktu który jest jeszcze w budowie, ale można już przejechać bo ścieżka rowerowa jest ukończona.

Przed wiaduktem na ścieżkę i później krótki odcinek chodnikiem i dojeżdżamy do 20 m kawałka nieukończonej drogi rowerowej którą niestety trzeba jakoś przebrnąć.



My powolutku po prostu przeszliśmy na rolkach... kroczek po kroczku. Parę minut i byliśmy już na drugim odcinku trasy z nowego wiaduktu do Leśnicy. Całość to ponad 24 km w obie strony.



Świetna przejażdżka, świetna droga i mega przyjemność. Teraz czekamy tylko aż dorobią brakujący kawałek aby można było po prostu przejechać. Na tej trasie byłem w niedzielę 2 września 2018 i być może w najbliższy weekend znowu tam zajrzę. Jak tylko zobaczę, że oba odcinki zostały połączone to dam znać.

 

Zdjęcia robiłem w drodze powrotnej jadąc od strony Leśnicy,
przedstawiają odcinek jak się przedostać do lotniska.

[print_gllr id=762]

Aktualizacja: 20.09.2018
Byłem pod wieczór sprawdzić czy brakujący odcinek - łączący obie trasy - został dorobiony.
Niestety, prace chyba utknęły i nic się nie zmieniło, ale na brakującym kawałku pojawiła się paleta z kostkami... czyżby zamiast asfaltu chcą tu położyć kostkę ? ...  sprawdzę ponownie za kilka(naście) dni.



Aktualizacja: 03.11.2018
Uwaga, już jest. Tak, obie trasy zostały już połączone, można teraz bezproblemowo przejechać od Factory (Futura Park), przez Graniczną do obwodnicy Leśnicy i dojechać aż za Leśnicę poza granicę Wrocławia. Połączenie ma dwa warianty, można jechać przez nowy wiadukt lub przed wiaduktem w lewo i omijamy podjazd. Teraz można swobodnie przejechać bez dreptania po sutrze :-). Polecam tę trasę... tym bardziej, że jeszcze teraz na początku listopada można tam spotkać wielu rolkarzy.


[print_gllr id=811]

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Bielany Wr. - Kobierzyce

Karmelkowa

Legnicka - Kosmonautów